Bulgaria – Nicu și Elena Sima, martie 2021

Flori pentru doctorițe și asistente

Luna aceasta Dumnezeu ne-a oferit posibilitatea de a sluji și cadrelor medicale din orașul nostru. Împreună cu oameni din biserica turcească am împachetat 200 de garoafe și felicitări cu mesaje și versete biblice specifice pentru ei, pe care le-am dăruit la spitalele din orașul nostru. Doctorițe și asistentele au fost plăcut surprinse de gestul nostru și au mulțumim Domnului Isus și nouă. Ne rugăm ca Domnul să le atingă inima și să le mântuiască!

2000 de pliculețe cu semințe

Luna aceasta am primit 2000 de pliculețe cu semințe de grădină (morcovi, castraveți și salată verde) împreună cu 2100 de broșuri și materiale creștine. Le-am pregătit să le dăruim în orașul Haskovo și în satele din regiunea Haskovo. Avem nevoie de susținere în rugăciune.

Șerif este mai bine din zi în zi

Mulțumim pentru că v-ați rugat împreună cu noi pentru Șerif. Din zi în zi stare lui de sănătate se îmbunătățește. Acum poate să mănânce și să meargă singur și nu mai are nevoie să fie ajutat de familie. În luna aprilie este programat pentru operație ca să îi scoată din gât tubul prin care respiră. Rudele lui musulmane sunt surprinse de vindecarea lui rapidă. Luna trecută rudele lui credeau că va muri. Prin Șerif și familia lui am cunoscut aproximativ 40 de rude. La mulți le-am vestit pe Domnul Isus. Unele rude mărturisesc altora de minunea pe care a făcut-o Domnul Isus în viața lui. Pe el si rudele lui Ie-am trecut pe lista de rugăciune și ne rugăm ca Domnul să îi mântuiască. Mulțumim Domnului Isus pentru ușile pe care ni le deschide ca să Îl putem mărturisi!

Motive de rugăciune:

  • Domnul să ne protejeze de acest virus când întrăm în contact cu oamenii.
  • Domnul să dea vindecare completă tatălui Elenei care a fost operat de cancer la colon.
  • Domnul să mântuiască cadrele medicale cărora le-am dăruit flori și felicitări.
  • Domnul să mântuiască și să vindece complet pe Șerif și pe rudele lui musulmane.
  • Domnul să ajute biserica turcă să crească spiritual și numeric.

Susține proiectele de misiune prin dărnicia ta

wire transfer
Bank Name: Bank of America
Routing number: 081904808
Account number: 002913835506
Account name: Genesis Mission
Address: 1713 w Sunnyside ave Chicago, IL, 60640

online banking
Account Name – Philadelphia Romanian Church of God
Address – 1713 w Sunnyside ave Chicago, IL, 60640
La detalii scrieți: Pentru Genesis Mission

prin cec bancar
Puteți trimite un CEC prin poștă la adresa:
Philadelphia Church, 1713 W. Sunnyside, Chicago, Il. 60640.
Pe cec scrieți „GENESIS MISSION”, iar la notă treceți proiectul pentru care sunt destinați banii.

Scroll to Top
Scroll to Top